Regulamin

 § 1 Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy bizuteriakamea.pl jest własnością „KAMEA” s.c. z siedzibą w Szamotułach, Rynek 48
 2. Złożenie zamówienia w powyższym sklepie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu tego sklepu.
 3. Biżuteria oferowana w naszym sklepie jest nowa, ometkowana, wolna od wszelkich wad. Wszystkie nasze wyroby posiadają cechy probiercze.
 4. Do każdego zamówienia dołączony jest paragon fiskalny lub faktura VAT.
 5. Bizuteriakamea.pl zastrzega sobie prawo do weryfikacji danych podanych przez klienta w zamówieniu.

 § 2 Wysyłka

 1. Wszystkie ceny na stronach bizuteriakamea.pl podane są w PLN i są cenami brutto /zawierają podatek VAT.
 2. Zamówienia przyjmujemy  przez stronę internetową, telefonicznie lub drogą mailową.
 3. Zamówienia poprzez stronę internetową można składać 24 godziny na dobę przez cały rok.
 4. Po złożeniu zamówienia każdy klient zobowiązany jest do wyboru sposobu płatności oraz formy wysyłki , a także do podania prawdziwych danych adresowych.
 5. W wypadku podania niekompletnych danych przez kupującego Sprzedawca kontaktuje się z Kupującym;  w przypadku braku możliwości kontaktu z Kupującym  Sprzedawca ma prawo do anulowania zamówienia.
 6. Po złożeniu skutecznego zamówienia Kupujący otrzymuje automatyczną odpowiedź ze sklepu potwierdzającą przyjęcie zamówienia.
 7. W przypadku płatności przelewem realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu  wpłaty na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia; w przypadku płatności kartą lub wyboru opcji „za pobraniem” realizacja zamówienia następuje w trybie natychmiastowym.
 8. Wypełnienie formularza zamówienia jednoznaczne jest z zawarciem przez Kupującego umowy sprzedaży i akceptacją regulaminu sklepu.

 § 3 Składanie zamówień

 1. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową.
 2. Towar jest dostarczany za pośrednictwem Poczty Polskiej. Istnieje możliwość odbioru osobistego towarów w siedzibie Sprzedającego
 3. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy (wysyłki).
 4. Przesyłki nadane poleconym priorytetem doręczane są teoretycznie w kolejnym dniu roboczym ( nie są przesyłkami gwarantowanymi w zakresie terminu doręczenie); przesyłki nadane Pocztexem doręczane są w następnym dniu roboczym.

 § 4 Rodzajów dostawy i ich koszty

 1. Dostępne sposoby dostawy oraz ich koszty:
  a) list polecony priorytetowy – 8 zł
  b) paczka 24 – 17 zł
  c) Kurier Pocztex – 34 zł
  d) pobranie paczka 24 – 21 zł
  e) pobranie Kurier Pocztex – 38 zł

 § 5 Płatności

 1. Do każdego zamówienia dołączony jest paragon fiskalny lub faktura VAT.
 2. Płatności za zamówiony towar Kupujący może dokonać za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych (PayU), przelewem na konto bankowe sklepu lub przy odbiorze towaru (za pobraniem).
 3. Klient zobowiązany jest do dokonania płatności w terminie 5 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy Sprzedaży. Po przekroczeniu tego terminu umowa Sprzedaży zostaje zerwana z winy Klienta.
 4. W przypadku wyboru przez Klienta opcji płatności „za pobraniem” Klient obowiązany jest do dokonania płatności gotówką przy dostawie towaru.

§ 6 Rodzaje płatności

 1. Rodzaje płatności akceptowane przez bizuteriakamea.pl
  a) płatności poprzez PayU,
  b) przelew tradycyjny,
  c) płatność przy odbiorze

§ 7 Dostawa towaru

 1. Dostawa zakupionego towaru dostępna jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz poza granicami Kraju wg cennika poczty polskiej.
 2. Istnieje możliwość odbioru osobistego.
 3. Klient ma obowiązek sprawdzenia przesyłki w obecności kuriera. W przypadku stwierdzenia naruszenia lub uszkodzenia przesyłki w transporcie należy odmówić przyjęcia przesyłki oraz sporządzić protokół z kurierem, co będzie stanowiło podstawę złożenia reklamacji; ponadto niezwłocznie należy powiadomić Sprzedającego o zaistniałej sytuacji, najlepiej mailowo na adres bizuteriakamea@gmail.com.

§ 8 Odstąpienie od umowy

 1. Kupujący, który zawarł umowę na odległość, ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 14 dni kalendarzowych.
 2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Klient może przesłać pocztą elektroniczną na adres bizuteriakamea@gmail.com lub pocztą polską na adres KAMEA s.c. Rynek 48, 64-500 Szamotuły.
 3. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wówczas, gdy będzie odesłany w pełni kompletny, bez śladów użytkowania, wraz z dowodem zakupu.
 4. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, zwracany towar należy odesłać na własny koszt na adres siedziby sprzedającego.
 5. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania zwrotu produktu oraz oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy zwrócić Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy produktu.

§ 9 Postanowienia końcowe

 1. Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Kupującego.
 2. Bizuteriakamea.pl zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do niniejszego Regulaminu.
 3. W przypadku zmiany Regulaminu, Kupującego obowiązuje Regulamin istniejący w chwili złożenia przez niego zamówienia.

Polityka prywatności

Bizuteriakamea.pl gwarantuje bezpieczeństwo oraz zachowanie poufności danych  osobowych klientów sklepu.

„KAMEA” s.c. jest wyłącznym właścicielem serwisu i wszelkich danych osobowych nie sprzedaje oraz nie udostępnia osobom trzecim.